Kurs Qigong Online

Biorąc pod uwagę potrzeby osób, które nie mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach, uruchamiamy obecnie opcję szkoleń online, w połączeniu oczywiście z uzupełniającym udziałem w zajęciach, warsztatach i obozach umożliwiających naukę w kontakcie bezpośrednim.

Wewnętrzne sztuki walki, takie jak Tai Chi, są formami ćwiczeń, których nauka nie jest łatwa i wymaga długotrwałego bezpośredniego ćwiczenia pod okiem instruktora i z partnerami o możliwie wysokim poziomie umiejętności. Dlatego nie próbujemy prowadzić internetowych szkoleń w tym zakresie, chociaż udostępniamy materiały online – nagrane wideo i transmisje internetowe, jako dodatkową formę pomocy w nauce, osobom które uczestniczą w naszych zajęciach, warsztatach i obozach szkoleniowych. Niektóre z tych materiałów, obejmujące absolutne podstawy udostępniamy także innym osobom, bardziej jednak jako materiał poglądowy przed rozpoczęciem właściwej nauki, niż jako materiały stricte szkoleniowe. Możecie zapoznać się z nimi tutaj:

Podstawy stylu Wu Tai Chi

Natomiast z myślą o osobach, dla których regularne uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, czy obozach jest wyjątkowo trudne, zdecydowaliśmy się uruchomić cykl kursów online prostszych form ćwiczeń, będą to różne układy chińskich form dla zdrowia i dobrego samopoczucia w wersjach, które zostały w Chinach zweryfikowane i oficjalnie zaaprobowane do szerokiej popularyzacji, i propagowane są przez Chińskie Stowarzyszenie Qigongu Prozdrowotnego.

Jako pierwszy rozpoczniemy kurs formy Qigong o nazwie Mawangdui DaoyinshuSztuka Daoyin z Mawangdui.

Bazą tego kursu jest 15 nagranych lekcji wideo omawiających poszczególne ćwiczenia. Czas trwania poszczególnych lekcji – od 10 minut do 34 minut, w sumie 4 godziny i 20 minut. Do kursu będą dodawane dodatkowe materiały wideo, teksty i grafiki, wyjaśniające dokładniej kwestie, które poruszane będą podczas konsultacji indywidualnych i zajęć grupowych. Dostęp do tych materiałów udzielany jest bez ograniczeń czasowych. Odbywać się będą także transmisje na żywo, które również będą nagrywane. W Warszawie regularnie odbywać się będą plenerowe spotkania z naszym instruktorem – lekcje w kontakcie bezpośrednim, bezpłatne dla uczestników kursu online. Sporadycznie takie spotkania mogą się odbywać w innych miastach.

Dodatkowo możliwy jest udział w oddzielnie płatnych konsultacjach online i bezpośrednich oraz płatnych warsztatach i obozach szkoleniowych.

Tworzone będą lokalne Fankluby Studia Qigong, by uczestnicy szkoleń mieszkający w tej samej miejscowości mogli się spotykać np. w parku, by wspólnie poćwiczyć.

Zaawansowani w minimum trzech formach Qigongu Prozdrowotnego będą mogli uzyskać dyplomy instruktorskie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z pierwszymi trzema lekcjami wideo, które dostępne są bezpłatnie w formie playlisty na YouTube, i dopiero po upewnieniu się, że jesteście w stanie uczyć się przy pomocy takich lekcji wideo online, rozważne podjęcie decyzji o przystąpieniu do kursu.

Więcej informacji o tym i innych planowach kursach Qigong znajdziecie na stronie:

STUDIO QIGONG ONLINE